Twój koszyk jest obecnie pusty!
IFS i Ustawienia Systemowe – warsztaty integracyjne

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie praktyków dwóch metod pracy z człowiekiem: Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS) i ustawień systemowych, zwanych też konstelacjami czy ustawieniami hellingerowskimi.
Zapisy:
https://forms.gle/GjTkgdDbiAwq3bgY7
Warsztaty wypełnią wykłady, które będą się przeplatały z demonstracjami oraz ćwiczeniami, ale najważniejszym celem będzie otwarcie drzwi do poszerzania perspektyw, nabywania nowych narzędzi, tworzenia nowych relacji i do wzajemnej inspiracji.
W tej podróży towarzyszyć nam będą doświadczeni i kompetentni praktycy, którzy otworzą nas na bogactwo możliwości, jakie oferują te metody.
Program warsztatów:
Moduł 1: Wprowadzenie do IFS
Wszystkie części mile widziane
Katarzyna Milewska (Dworaczyk) wprowadzi uczestników w podstawy Systemu Wewnętrznej Rodziny. Uczestnicy poznają genezę metody, jej główne założenia oraz zastosowanie w praktyce terapeutycznej. W trakcie warsztatu doświadczymy ćwiczenia pracy z częściami, która pomoże lepiej zrozumieć dynamikę wewnętrznego dialogu. Moduł ten umożliwi praktykom ustawień systemowych zapoznanie się z kluczowymi elementami IFS.
Moduł 2: Wprowadzenie do ustawień
Wszyscy przynależą, wszystko przynależy
Katarzyna Kasprzak przedstawi najważniejsze założenia ustawień systemowych i historię rozwoju tej metody od czasów ich stworzenia przez Berta Hellingera. Uczestnicy poznają nie tylko podstawowe zasady, ale także różne kierunki, w jakich rozwija się ta metoda. Uczestnicy będą mieli okazję także doświadczyć działania metody na sobie podczas krótkich ćwiczeń.
Moduł 3: Rozszerzenie IFS
Inni w nas – obciążenia spoza systemu (online, w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski)
Robert Falconer poprowadzi dla nas wykład ze swojego gabinetu w Kalifornii na temat pracy z obciążeniami pochodzącymi spoza systemu wewnętrznego. Opowie o tym jak rozpoznaje się to zjawisko i jak odróżnić je od części systemu, oraz jakie są podstawowe techniki pracy z nimi.
Zgodnie z życzeniem Roberta. aby jak najwięcej osób miało dostęp do tego materiału – udostępniamy ten moduł dla osób spoza warsztatu. To znaczy, że jeśli interesuje Cię ten moduł wyłącznie – możesz zakupić dostęp do niego osobno. Szczegóły znajdziesz tu: LINK
Moduł 4: Synergia i praktyka
Od wewnętrznego dialogu IFS do zewnętrznych reprezentacji w ustawieniach systemowych
Agata Ostrowska opowie o swojej osobistej praktyce, w której w pracy z ludźmi posługuje się zintegrowanym podejściem czerpiąc z obu metod. W tym module będziemy mieć również okazję podoświadczać na sobie działania obu modalności w synergicznym podejściu.
Podczas warsztatów nie zabraknie przestrzeni na dyskusję, doświadczanie, jak i networking.
Kto może dołączyć?
Warsztaty są dedykowane przede wszystkim praktykom, ale i (w drugiej kolejności) osobom zainteresowanym głębszym zrozumieniem i doświadczeniem pracy z IFS i ustawieniami systemowymi.
Gdzie?
Sala Kominkowa, Art Hotel we Wrocławiu, Kiełbaśnicza 20
Online / ZOOM (link zostanie podany wyłącznie osobom, które zostaną przyjęte na wydarzenie)
Kiedy?
10:00-18:00
8 marca 2024 roku
Opłata:
Stacjonarnie: 300 zł
Online: 250 zł
Dla członków Stowarzyszenia Praktyków Ustawień Systemowych cena niższa o 50 zł.
Cena zawiera:
– uczestnictwo
– materiały
– całodzienną przerwę kawową z drobnym poczęstunkiem
– nagrania sesji w przypadku, gdybyś nie mógł / nie mogła zostać na całości
Zapisy:
https://forms.gle/GjTkgdDbiAwq3bgY7
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu na wydarzenia@spus.org.pl
Warsztaty zostaną nagrane i moduły będzie można nabyć osobno – w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.
Zapraszamy serdecznie do Wrocławia!
Organizatorka: Katarzyna Kasprzak
Informacje o prowadzących:

Kasia Milewska (Dworaczyk)
Kasia Milewska (Dworaczyk): mediatorka, trenerka komunikacji, autorka. Prowadzi sesje indywidualne metodą Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS). Szkoli, wykłada w instytucjach, przedszkolach, szkołach i dla biznesu. Stworzyła własny model towarzyszenia w sytuacjach konfliktowych SNO. Fascynuje się złością, traumą, traumą międzypokoleniową, przekonaniami oraz ideami Porozumienia bez Przemocy (NVC) i Systemu Wewnętrznej Rodziny. Autorka wydanego w Natuli bestsellera Konflikty w rodzinie. Współzałożycielka Fundacji Muzeum Historii Kobiet.

Agata Ostrowska
Psycholożka przeszkolona w IFS (Level 1 i 2), coach ICC, trenerka Process Communication Model (PCM).
Ukończyła Szkołę Analizy Transakcyjnej, jest w trakcie akredytacji Team Coachingu EMCC w tym zakresie. W tym roku rozpoczęła naukę w szkole psychoterapii Gestalt. Ukończyła roczną szkołę hipnoterapii oraz odbyła szkolenia z NLP i CBT. Pracuje z osobami indywidualnymi, organizacjami, zespołami i grupami, wykorzystując znane sobie modele i modalności, w tym ustawienia systemowe.

Robert Falconer
Od 15 lat praktyk IFS, prowadzi szkolenia, superwizje oraz sesje indywidualne. Wcześniej pracował innymi metodami terapii części (terapia stanów ego, Gestalt, praca Pia Mellody), wspierając głównie mężczyzn z historią poważnych nadużyć seksualnych i fizycznych. Jego własne doświadczenie zdrowienia jest fundamentem jego pracy. Prowadzi szkolenia IFS na całym świecie, m.in. w Pakistanie, Chinach, Korei Południowej, Meksyku, Polsce, Hiszpanii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii. Ponad 20 lat w zespole prowadzącym oficjalne szkolenia Instytutu IFS. Autor książek: Many Minds, One Self (współautorstwo z Richardem C. Schwartzem), The Others Within Us oraz When Going Through Hell … Keep Going.

Kasia Kasprzak
Praktyk ustawień od 10 lat. Prowadzi grupowe i indywidualne sesje, a także interwizje z praktykami ustawień. Organizuje i prowadzi konferencje praktyków ustawień i inne wydarzenia promujące rozwój metody, integrację środowiska, oraz jego doskonalenie. W 2025 roku kończy studia psychologiczne (psychologia kliniczna). Założycielka powstającego Stowarzyszenia Praktyków Ustawień Systemowych i prezes w tymczasowym zarządzie. Badaczka, kulturoznawczyni, politolożka, podróżniczka, konsultantka transformacji biznesowych.